Blog

Tworzenie gier: 10 błędów twórcy gier

2014-04-07 13:03:56, komentarzy: 0

Tłumaczone z Lineshjose.com:


Twórcy gier popełniają wiele błędów. Oto parę z nich: 

 

1. Brak informacji:

To główny błąd twórców gier, którzy zazwyczaj "nie czują" tego, co kręci graczy w danym momencie. Badania są ważne, aby zrozumieć potrzeby rynku.

 

 

2. Powtórki i sequele:

Kolejnym błędem twórców jest to, że skupiają się na tworzeniu gier podobnych lub sequeli tego, co już istnieje na rynku. Mimo, że sequele są lubiane przez innych, to twórcy powinni się rozwijać i tworzyć też inne gry. Przypis tłumacza: Na rynku jest tona "symulatorów", które są tylko symulatorem samochodu ze zmienianym za każdym razem modelem samochodu i otoczką. Parodią symulatorów jest wydany niedawno Symulator Kozy, który jest grą zręcznościową.



3. Bardzo zaawansowane gry:

Czasami twórcy gier myślą, że zrobienie gry trudną lub kompleksową będzie cieszyć graczy. Tak, wiemy, że gracze lubią wyzwania, lecz ciągłe przegrane z powodu poziomu trudności frustrują gracza i odrzucają go. Przypis tłumacza: Nie tyczy się symulatorów i tycoonów, one przeznaczone są dla graczy "hardcorowych", którym to nie przeszkadza.



4. Brak możliwości zapisu gry:

Niektórzy twórcy gier nie czują przymusu umieszczenia możliwości zapisu gry w danym poziomie. Może zdarzyć się, że gracz chce zrobić sobie krótką przerwę bez przegrywania gry na poziomie, do którego dotarł po godzinach gry. Twórcy powinni myśleć o implementacji tej ważnej funkcji, ponieważ jej brak odrzuca graczy.

 

 

5. Zatrzymywanie informacji:

Niektórzy twórcy nie podają odpowiedniej ilości informacji. Gracze potrzebują informacji w witalnych punktach gry, aby zaplanować swoje akcje. Niestety, twórcy zatrzymują informacje, które pomogą graczom przejść dalej w grze.

 

 

6. Brak nagród:

Gracze chcą być rozpoznani i nagrodzeni po ukończeniu trudnego celu w grze. Brak nagród dla graczy typu punkty, życia, amunicja, lub brak rozpoznania ich odrzuca.

 

 

7. Scenki bez możliwości pominięcia:

Niektórzy gracze mogą polubić Twoją grę i chcieć zagrać w nią jeszcze raz. Jednak twórcy zazwyczaj nie dają możliwości pominięcia tutoriali, intr czy scenek. Graczy odrzuca konieczność czytania tego samego po raz setny. Przypis tłumacza: Wiele gier powtarza ten błąd. Czy muszę po raz setny czytać to, że Starówkowe Trolejbusy oferują wycieczki na Starówkę, że są nowe przejazdy rodzinne do Abrakadabrowa i o taksówkach do Centrum (The Sims 1)? Dobrze, że są krótkie.



8. Ograniczenia:

Nakładanie ograniczeń na graczy jest dziwne. Gracze powinni móc powtórzyć grę od momentu, który chcą. Przypis tłumacza: i skakać ze statków w Piratach z Karaibów, wyjechać do innego miasta w The Sims 3...



9. Dziwne zagadki:

Niektórzy twórcy tworzą tak dziwne zagadki, że ciężko je rozwikłać. Wydaje się, że nie mają one rozwiązania, lub że jest ono ukryte. Przypis tłumacza: A skąd miałem wiedzieć, że trzeba przejść przez wentylację?



10. Zmiana stylu gry:

W niektórych grach jest taki moment, gdzie cała gra zmienia graczom sposób gry. Wtedy punkty i moce zebrane przez gracza stają się bezużyteczne.

Kategorie wpisu: Gry, Inne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Twoja strona firmowa - szybko i za darmo!